fff Atmosfer TTO | İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Teknoloji Transfer Ofisi
Haberler
İYTE Altın ve Bronz Madalya Kazandı
Rektör Güden’in de aralarında bulunduğu İYTE Öğretim Üyeleri İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı ISIF’17’de, altın ve bronz madalya aldı.

 
ISIF’17, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Onursal Himayelerinde, Uluslararası Buluşçular Birliği Federasyonu (IFIA) himayeleri altında 2-4 Mart 2017 tarihleri arasında İstanbul WOW Convention Center'da düzenlendi. Türk Patent Enstitüsü’nün (TPE) ev sahipliğinde düzenlenen fuara, İYTE Atmosfer Teknoloji Transfer Ofis (TTO) 5 buluş ile katıldı. 
 
ISIF’17,  hem buluşçular hem de yatırımcılar için dünyanın en önemli buluş fuarlarından birisi olarak kabul ediliyor. Patentlerin, buluşların, yeni ürünlerin ve teknolojik fikirlerin sergilendiği ve ticarileştirildiği bir etkinlik olarak düzenlenen fuarda uluslararası ve ulusal buluşlara ödüller dağıtıldı.

 
Ödülü Bakan Özlü Verdi
İYTE Rektörü Prof. Dr. Mustafa Güden ve Yrd. Doç. Dr. Ufuk Şentürk’ün başvuru sahibi olarak yer aldığı “Innovation in the Manufacturing of Porous Structural Building Materials” başlıklı PCT patent başvurusu altın madalya almaya hak kazandı. 
 
Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Devrim Pesen Okvur’un “Microfluidic Device For Investigation Of Distance Dependent Interactions In Cell Biology” başlıklı PCT patent başvurusu ise bronz madalya aldı. Ödülü İYTE Atmosfer TTO adına Avukat Füsun Singi,  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’den aldı.
meaconline.org sitesi