fff Atmosfer TTO | İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Teknoloji Transfer Ofisi
Haberler
24-25 Aralık 2019 Teknoloji Günleri'nde Buluşuyoruz!

Girişimcilik ve İnovasyon ekosisteminin tüm aktörleri İzmir Üniversiteleri Platformu (İÜP)nun gerçekleştireceği "Teknoloji Günleri" nde buluşuyor. 

Kayıt için: http://teknolojigunleri.izmiruniversiteleri.com/

 

Türkiye’de bir ilk olarak Aralık 2008 tarihinde kurulan “İzmir Üniversiteleri Platformu (İÜP)”; İzmir üniversitelerinin akademik, sosyal, kültürel ve sportif alanlarda dayanışmasını sağlamak ve İzmir’i bir “Üniversite Kenti” olarak konumlandırmak için projeler üretmek amacıyla yola çıkmıştır. Platform; Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, İzmir Demokrasi Üniversitesi, İzmir Bakırçay Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi ve İzmir Tınaztepe üniversitelerini aynı çatı altında toplamaktadır.

Açık ve erişilebilir üniversite anlayışı ile Ocak 2019 itibari ile Dokuz Eylül Üniversitesi dönem başkanlığında çalışmalarına hız kazandıran platform, bu yıl ‘teknoloji’ temalı projeler yürütmektedir. Bu kapsamda, 24-25 Aralık 2019 tarihlerinde “İzmir Üniversiteleri Platformu Teknoloji Günleri” etkinliği düzenlenecektir.

Etkinliğin; İzmir üniversitelerinin teknolojik alt yapı, proje ve çıktılarını, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri (TGB) ve Teknoloji Transfer Ofislerini (TTO), bölgenin teknoloji, girişimcilik ve inovasyon ekosistemi aktörlerini bir araya getirmesi, bölgesel ve ulusal çapta Ar-Ge merkezlerini buluşturarak karşılıklı işbirliği olanaklarını ortaya çıkarması hedeflenmektedir.

24-25 Aralık 2019 tarihlerinde 10:00 - 17:30 saatleri arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Sabancı Kültür Sarayı ve Ege Üniversitesi İzmir Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan etkinlik süresince, katılımcı firmaların stantları ziyaret edilecek, B2B görüşmeler gerçekleşecek, paralel oturumlarda yeni teknolojiler, girişimcilik, inovasyon, endüstri 4.0, başarı-başarısızlık hikayeleri ve üniversite - sanayi işbirliği gibi başlıklar çerçevesinde sektörün önde gelen temsilcileri ve bilim insanlarının katılacağı konferans, panel ve atölye çalışmaları yapılacaktır.

“İzmir Üniversiteleri Platformu Teknoloji Günleri”, tüm ziyaretçilere açık olup, özellikle teknoloji odaklı çalışan ve teknolojik gelişmeleri takip eden sektör temsilcileri, bilim insanları ve öğrenciler davetlidir.

meaconline.org sitesi